Громада своїми руками

Громада своїми руками – конкурс міні-грантів, який проводиться у м. Бурштин та на території Галицького району, спрямований на активізацію громади шляхом залучення та об’єднання жителів для розв’язання місцевих проблем у сфері доброустрій, освіти, науки, спорту та ін.

Конкурс стартує щосезонно у квітні та реалізація міні-проектів триває до листопада. Розмір одного гранту складає 50 000 грн.

Перші роки проведення конкурсу «Громада своїми руками» активізувати жителів для подання проектів було дуже важко, досить скептично всі ставилися до такого способу розв’язання проблем, але зараз, після кількох сезонів, коли успішно реалізовані проекти тішать око, проблем із залученням не має. Щороку і пропорційно збільшується бюджет конкурсу, а це дає можливість реалізувати більше проектів.

Дитячі та спортивні майданчики, стоянки, тротуари, техніка для шкіл і гуртків та багато іншого – це ті речі, які глобальних проблем не вирішать, але покращать доброустрій, соціальну сферу, а тим самим і комфорт проживання у місті чи селі.

Обов’язковою умовою для участі є власний внесок від ініціативної групи який може бути як грошовим внеском, так і безоплатним виконанням робіт в рамках реалізації. Саме показник співфінансування дозволяє членам конкурсної комісії оцінити зацікавленість подавачів у позитивному результаті.

Важливим є публічний захист проектів, який відбувається після закінчення приймання заявок. Запрошуються подавачі та ініціативні групи для того щоб виступити перед членами конкурсної комісії, розповісти про свій проект та відповісти на запитання, які виникають у ході розгляду заявок. Ніхто не зможе представити проект краще, ніж людина, котра його писала і котра вірить в реалізацію ідеї.

У період із 2013 по 2017 роки, у першу «п’ятирічку» успішно реалізовано 72 міні-проекти на які використано понад 2 млн 200 тис. грн (кошти конкурсу) але кожен проект ще співфінансувався ініціативними жителями, тож сума залучених коштів склала близько 1 млн грн. Ці цифри показують що навіть локальний конкурс міні-грантів може залучити досить вагомі кошти.

Кількість  поданих заявок

У 2017 році

У 2016 році

У 2015 році

У 2014 році

Кошти конкурсу (гривень)

мільйон у 2017 році

Тисяч у 2016 році

Тисяч у 2015 році

тисяч у 2014 році

Дякуємо всім, хто стали частинкою конкурсу, усім, хто готували та подавали креативні ідеї і особлива дяка тим, хто сумлінно працював над реалізацією міні-проектів. Саме Ви – велика сила, і саме за Вами майбутнє міста чи села та держави в цілому.

І на цій позитивній ноті завершуємо підсумками першу «п’ятирічку». Вже зовсім скоро розпочнеться новий сезон конкурсу «Громада своїми руками». Слідкуйте за новинами, ми чекаємо саме на Вас. З новими силами та натхненням розпочнемо новий етап.